• بافت مو

روش های مختلف بافت مو 

مدل بافت مو، یکی از روش‌های جمع کردن و تزیین مو است که قدمت زیادی دارد. مدل بافت مو از جهت روش انجام به دو صورت بافت مو دستی و بافت مو با دستگاه انجام می‌شود. در مدل دستی، موها با دست و ابزارهای ساده بافته می‌شوند. در نمونه کار بافت مو با دستگاه، با استفاده از دستگاه‌های خاص، موها به صورت سریع و با دقت بیشتری بافته می‌شوند. مزایای بافت مو شامل افزایش حجم، درخشندگی و جذابیت موها، تغییر در ظاهر موها، افزایش اعتماد به نفس است. تنوع زیاد در مدل های بافت مو باعث می شود هر روز با داشتن نوع خاصی از بافت مو متفاوت دیده شوید. هرچند که بافت مو یکی از روش‌هایی است که برای تغییر ظاهر موها مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما باید توجه داشت که این روش ممکن است برای موهایی که به طبع نازک و شکننده هستند، مناسب نباشد. همچنین، برای انجام بافت مو با کیفیت و بهبود حالت موهای شما، بهتر است پس از مشاهده عکس بافت مو به یک مشاور مو حرفه‌ای و ماهر در سایت های معتبر مانند بر و رو مراجعه کنید.

انواع بافت مو

بافت مو یکی از روش‌هایی است که به شما امکان می‌دهد تا به راحتی ظاهر موهای خود را تغییر داده و شکل‌ جدیدی را به موهای خود بدهید. همچنین بافت مو کمک می کند تا موها به زیبایی و راحتی جمع بمانند و با توجه به نیازها و سلیقه شخصی تان، می‌توانید از انواع مختلف بافت مو استفاده کنید تا به شکل زیبایی به نظر برسید. نمونه کار بافت مو با توجه به زمانها یا مکانها و شکل های مختلف می تواند متفاوت باشد و افراد سعی می کنند با توجه عکس بافت مو های مختلف مدل مناسب خود را انتخاب کنند. برای مثال در شب یلدا بافت مو یلدایی ترند است و یا در مکان هایی که باید مقنعه داشت می توان از نمونه کار بافت مو زیر مقنعه استفاده کرد و یا برخی از مدل‌های بافت مو در کشورهای خاصی بسیار مرسوم هستند مثل مدل بافت فرانسوی برجسته. البته باید گفت همیشه بافت مو جدید هم به مدل های قبلی اضافه می شود و برای به روز ماندن و اطلاع از مدلهای بافت مو جدید می توان به سایت های مرجع مثل برورو مراجعه کرد و از تنوعی از عکس بافت مو به همراه اسم آنها بازدید کرد.

 • مدل بافت مو ساده

نمونه کار بافت مو ساده که به بافت مو ساده سه تایی هم معروف است، مدلی ساده است برای جمع کردن موها که اغلب در خانه یا مهمانی های خودمانی انجام می شود. از آنجا که این نوع بافت مو ساده راحت است بیشتر خانمها در منزل می توانند بافت مو ساده و زیبا را در منزل تجربه کنند.

 • مدل بافت مو با کاموا

نمونه کار بافت مو با کاموا روشی نوآورانه و ساده است و برای آن فقط کافی است موقع بافت مو به تعداد مورد نظرتان کاموا به موها اضافه کنید که البته به این روش بافت مو با نخ رنگی هم گفته می شود و به راحتی می توان نخ های رنگی را به همراه دسته های مو به هم بافت.

 • بافت مو با موی اضافه

نمونه کار بافت مو با موی اضافه بسیار پرطرفدار است زیرا برای افرادی که موی کوتاه دارند این امکان را به وجود می آورد تا اندازه و حجم موی خود را افزایش دهند. انواع بافت مو با موی اضافه بر اساس اندازه و مدل بافت بسیار متنوع است ولی باید گفت در انواع آن بافت مو با اکستنشن رنگی طرفدار بیشتری دارد زیرا افراد علاوه بر این که با اکستنشن بافت مو می توانند حجم موی بیشتری را داشته باشند، بافت مو با موی اضافه رنگی کمک می کند تا ظاهر متفاوت با بافت مو رنگی را تجربه کنند و به همین جهت است که بافت مو با موی اضافه رنگی برای موی کوتاه بسیار محبوب است. به طور کلی مدل بافت مو با موی اضافه رنگی به لحاظ رنگ های مختلف و حتی استفاده از دو یا چند رنگ متفاوت و ادغام آن با بافت مو با موی رنگی تنوع بسیاری دارد که می تواند برای افراد بسیار جذاب باشد.

 • بافت موی کوتاه

بافت مو کوتاه همان طور که اسمش مشخص است نوعی بافت مو برای موهای کوتاه است که کمک می کند که به علت اجرای آن روی موی کوتاه تنوع زیادی ندارد اما به دلیل این که افراد زیادی موهای کوتاه دارند می توان گفت بافت مو کوتاه پرطرفدار است.

 • مدل تیغ ماهی

بافت مو تیغ ماهی یکی از انواع شیک بافت مو است که به دلیل شباهت آن با تیغ ماهی به این اسم معروف است و اگرچه ظاهرا بافت مو تیغ ماهی دشوار به نظر می رسد اما بسیار ساده است. به دلیل این که در این نمونه کار بافت مو ، موها از کف سر بافته می شود، این روش یکی از روش های بافت مو از کف سر است.

 • مدل بافت مو تلی

این نوع بافت که یکی از انواع بافت مو کف سر محسوب می شود در جلو مو مانند تل قرار می گیرد و می توان گفت علاوه بر زیبایی بسیار خاصی که به جلوی مو و به تبع آن به چهره می بخشد، در بیشتر اوقات مانند تل مو کمک می کند تا موهای جلوی سر جمع شود.

 • بافت مو کویین

مدل بافت مو کویین یکی از الگوهای پرطرفدار در بافت مو است که بیشتر برای موهای بلند و حجیم استفاده می‌شود و باعث ایجاد حجم بیشتر و جلوه‌ای شیک و مجلل در موها می‌شود. در این نوع نمونه کار بافت مو که یکی از انواع بافت مو از بالای سر است، می‌توان بافت را با استفاده از لوازم جانبی مانند گل، جواهرات و بندهای مو تزیین کرد و به زیبایی بافت مو افزود. این مدل بافت بیشتر به عنوان یک نوع بافت مو مجلسی برای رویدادهای رسمی و یا بافت مو برای عروسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • مدل بافت مو برای عروسی یا مجلسی

انواع بافت مو برای عروسی و مجالس مختلف بسیار متنوع است از بافت مو برای عروسی ساده گرفته تا مدل بافت مو مجلسی باز که هر کدام با توجه به چهره و مدل لباس و میزان رسمی بودن مجلس می تواند استفاده شود. لازم به ذکر است که بهتر است انواع این بافت مو با مروارید، گل، جواهرات و موهای رنگی اضافه ترکیب شود تا به موها جلوه‌ای شیک و جذاب ببخشد. همچنین، برای عروس باید توجه داشت که بافت مو برای عروسی باید با جلوه کلی لباس عروس سازگاری داشته باشد. در این خصوص باید گفت به طور کلی انتخاب نمونه کار بافت مو پس از مشاهده عکس بافت مو ساده تر خواهد بود.

 • مدل بافت جلو سر

بافت مو جلوی سر، یکی از بافت‌های موی محبوب است که حالتی شیک و زیبا به موهای جلوی سر شکل می‌دهد. مدل بافت مو جلوی سر انواع مختلفی دارد که هر یک زیبایی و کاربرد خاص خود را دارد. یکی از این انواع بافت مو ساده و شیک جلوی سر است که در آن بافت مو از جلو سر شروع شده و موها در چند مجموعه بافته می‌شوند. البته مدل بافت جدید جلوی سر انواع مختلفی دارد که در بسیاری از آنها بافت مو جلو را با لوازم جانبی مانند گل، جواهرات و بندهای مو تزیین می کنند. 

 • بافت مو با مروارید با نخ

بافت مو با مروارید با نخ یک روش ظریف و زیبا برای تزئین مو است. برای انجام این کار، ابتدا باید یک نخ نازک و قوی تهیه کنید. سپس، مرواریدهای مورد نظر خود را به نخ وصل کنید. می توانید از مرواریدهای مختلف رنگ و اندازه استفاده کنید تا یک ظاهر منحصر به فرد ایجاد کنید. برای بافتن مو با مروارید با نخ، ابتدا باید یک بافت مو ساده را انجام دهید. سپس، در طول بافت، نخ مروارید را از طریق موها رد کنید. این نمونه کار بافت مو هم می توانید به صورت بافت مو تلی با مروارید انجام دهید. می توانید نخ را در هر زمان که دوست دارید اضافه کنید. برای دیدن عکس بافت مو با مروارید به سایت برورو مراجعه کنید.

به طور کلی، برای بافت مو جلوی سر، می‌توان از الگوهای مختلفی استفاده کرد مثلا می توان بافت مو از جلوی سر شروع کرد و طرح فرق سر را به شکل خطوط و موج‌های موازی حتی الگوهای هندسی شامل مثلث، مربع و دایره درآورد. بافت مو جلوی سر فرق وسط هم بسیار ترند هست که البته این بافت مو جلو سر راحت است. بافت موی جلوی سر برای موهای بلند و نیمه بلند بسیار مناسب است و می‌تواند در مراسم‌های مختلف از جمله عروسی، مهمانی‌ها و مراسم‌های رسمی به کار رود که البته پیشنهاد می شود برای مراسم خاص از مدل بافت مو جلوی سر مجلسی و بافت مو فرانسوی جلوی سر استفاده شود. همچنین، این نمونه کار بافت مو برای بستن موها به صورت روزانه نیز بسیار مناسب است خصوصا بافت مو جلوی سر زیر شال بسیار پرطرفدار است می‌تواند به سبک زندگی شما جلوه‌ای جذاب و خلاقانه ببخشد. به طور کلی همیشه انواع زیادی از بافت مو جلوی سر جدید ایجاد می شود که در سایت های مرجع مثل بر و رو قرار داده می شود که برخی از آنها خیلی ساده نیستند و باید توسط فرد حرفه ای یا با تمرین بیشتری انجام شود.

مدل بافت مو رایج کشورها چیست؟

انواع بافت مو در کشورهای مختلف در سراسر جهان متنوع هستند و بسته به سبک زندگی، فرهنگ و سنت هر منطقه، بافت‌های مختلفی به کار می‌رود که برخی قدمت زیادی دارند. در ادامه به برخی از بافت‌های رایج در برخی از کشورها اشاره می‌کنیم:

 • نمونه کار بافت مو فرانسوی

بافت مو فرانسوی یکی از بافت‌های موی محبوب و پرطرفدار در جهان است که به سبک شیک و زیبای فرانسوی شناخته می‌شود. بافت مو فرانسوی برای موهای بلند و نیمه بلند بسیار مناسب است و می‌تواند در مراسم‌های مختلف از جمله عروسی، مهمانی‌ها و مراسم‌های رسمی به کار رود و میتوانید آن را در کنار مدل مو کرلی بسته نیز استفاده کنید و از مزایای آن بهره مند شوید. بافت موی فرانسوی می‌تواند به صورت تکی یا چندتایی انجام شود و می‌توان از لوازم جانبی مانند گل، جواهرات و بندهای مو استفاده کرد تا جلوه‌ای بی نظیر به بافت مو فرانسوی اضافه شود. این نوع بافت مو به دلیل جلوه‌ای شیک و زیبا که به موها می‌بخشد، در سراسر جهان محبوبیت زیادی پیدا کرده است و به راحتی می‌توانید با تمرین و تسلط بر تکنیک‌های بافت مو، این بافت را در خانه خودتان انجام دهید.

 • بافت مو هلندی

بافت مو هلندی یکی از بافت‌های موی پرطرفدار در جهان است که از قدیمی‌ترین بافت‌های مو در هلند به شمار می رود.در این نوع بافت موها به صورت در دو گروه در دو طرف سر بافته می‌شوند. برای بافت مو هلندی، می‌توانید از لوازم جانبی مانند گل، جواهرات، مروارید و بندهای مو استفاده کنید تا موها جلوه‌ای منحصر به فرد داشته باشد. باید گفت این بافت برای موهای بلند و حجیم مناسب تر است و به دلیل جلوه‌ فوق العاده ای که به موها می‌بخشد، در مراسم‌های مختلف از جمله عروسی، مهمانی‌ها و مراسم‌های رسمی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته بافت مو هلندی برای جمع کردن موها به صورت روزانه هم مناسب است.

 • مدل بافت مو آفریقایی

بافت مو آفریقایی یا بافت موی کرو یکی از بافت‌های موی پرطرفدار در کشورهای آفریقایی است. در این بافت، موها به شکل ردیفی و با استفاده از تکنیک‌های خاصی بافته می‌شوند که به شکلی شبیه به خطوط یا موج‌های موازی درست می‌شوند. بافت مو آفریقایی در زمان‌های گذشته در کشورهای آفریقایی به عنوان نشانه‌ای از فرهنگ و هویت آن منطقه شناخته می‌شد و امروزه نیز در سراسر جهان محبوبیت زیادی پیدا کرده است. این بافت برای موهای بلند و خشک بسیار مناسب است و می‌توان از لوازم جانبی مانند گل، جواهرات و بندهای مو استفاده کرد تا جلوه‌ بهتری به بافت مو آفریقایی اضافه شود.

 • بافت مو مکزیکی

بافت موی مکزیکی یا بافت موی پاکو یک بافت موی زیبا و شیک است که به صورت سنتی در کشور مکزیک استفاده می‌شود. در این بافت، موها به شکلی بافته می‌شوند که شبیه به شاخه‌های درخت یا مارپیچ می‌باشد. مدل بافت مو مکزیکی برای موهای بلند و حجیم بسیار مناسب است و این بافت برای مراسم‌های مختلف از جمله عروسی، مهمانی‌ها و مراسم‌های رسمی مناسب است. در نهایت باید گفت که نمونه کار بافت مو در هر کشوری به سنت و فرهنگ آن منطقه بستگی دارد و هر جای دنیا بافت‌های خاص و متفاوتی دارد که هر کدام به سبک و شیوه‌ای خاص به موها جلوه‌ای شیک و زیبا می‌بخشند.

اهمیت مشاهده نمونه کار بافت مو

مشاهده نمونه کار بافت مو قبل از اقدام به انجام آن، اهمیت زیادی دارد. تنوع بافت مو جدید زیاد است و شما می‌توانید انواع بافت مو را با هم مقایسه کنید و با دیدن عکس بافت مو ساده و یا پیچیده نسبت به انتخاب مدل بافت مو تصمیم گیری نمایید.این کار به شما کمک می‌کند تا مهارت و تجربه فرد اجرا کننده بافت را ارزیابی کنید و مطمئن شوید که نتیجه کار مطابق انتظار شما خواهد بود. در هنگام مشاهده نمونه کار بافت مو، به نکات زیر توجه کنید:

 • تنوع بافت‌ها
 • کیفیت بافت‌ها
 • خلاقیت و ابتکار

ویژگی های مدل بافت مو جدید

بافت موهای جدید معمولا دارای ویژگی های زیر هستند:

 • خلاقیت و نوآوری: مدل‌های جدید معمولا از طرح ها و الگوهای جدید و خلاقانه استفاده می کند. این مدل ها می توانند از بافت های ساده گرفته تا بافت های پیچیده و چند لایه باشند.
 • تنوع: یک مدل جدید معمولا برای انواع موها و فرم صورت مناسب است. این مدل ها می توانند برای موهای صاف، فر، یا مجعد و برای فرم صورت های گرد، مربعی، مستطیلی، قلبی، یا بیضی مناسب باشند.
 • راحتی نگهداری: مدل بافت مو جدید معمولا راحت تر از مدل های سنتی بافت مو است. این مدل ها را می توان به راحتی با دست یا با استفاده از یک قلاب بافت مو بافته کرد.

این موارد برخی مدل های بافت مو جدید هستند. برای اینکه بهترین مدل را از بین آن ها انتخاب کنید، عکس بافت مو ژورنالی و طبیعی را بررسی کنید و یک مدل مناسب را برای خودتان انتخاب کنید. همچنین اگر موهای کوتاهی دارید، میتوانید با بررسی انواع مدل کوتاهی مو، برای بافت نیز تصمیم بگیرید.

baroro