• نام نویسندهنویسنده :کارشناس زیبایی برورو
  • تاریخ انتشار :۹ مرداد ۱۴۰۲
تکنیک‌های حذف موهای زائد صورت در خانه

موهای زائد صورت معمولاً در مناطقی مانند چانه، پیشانی، گونه ها و لب بالایی بیشتر رشد می‌کنند. برای حذف موهای زائد صورت روش های متنوعی وجود دارد که با توجه به نوع پوستتان میتوانید از آنها استفاده نمایید .موهای زائد صورت ممکن است ظاهر غیرمطلوبی داشته باشند و می‌توانند باعث کاهش اعتماد به نفس شما شوند. در ادامه، چند راهکار برای مدیریت موهای زائد صورت در خانه را برای شما ذکر میکنیم.

چگونه از شر مو های صورت خلاص شوید؟

برای خلاص شدن از شر موهای صورت، می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید. برخی از روش‌ها موقتی هستند و باید به طور مرتب تکرار شوند، در حالی که برخی دیگر دائمی هستند.

روش‌های موقتی حذف موهای زائد صورت

۱. استفاده از روش موم گرم برای حذف موهای زائد صورت: با استفاده از این روش می توانید موهای زائد صورت را به آسانی حذف کنید. اما در این روش باید حتما به جهت برداشتن موم از روی صورت دقت نمایید تا باعث کشیدگی و افتادگی پوست صورت خود به مرور زمان نشوید امروزه موم های آماده استفاده تنها با حرارت دست نیز در دسترس قرار دارند که به نظر گزینه آسان و ایمن تری برای پوست صورت هستند و از سوختگی پوست نیز جلوگیری می نمایند.

۲. استفاده از کرم موبر برای حذف موهای زائد صورت: استفاده از کرم های موبر یکی از بهترین روش ها برای حذف موهای زائد صورت می باشد. 

۳. استفاده از دکلره برای حذف موهای زائد صورت: استفاده از کرم های روشن کننده موهای صورت (دکلره )می تواند ظاهر موهایی که روشن تر هستند، بهبود ببخشد و کمک به مخفی کردن موهای زائد صورت نماید .

۴. اصلاح با نخ برای حذف موهای زائد صورت: استفاده از نخ برای حذف موهای زائد صورت نیز می تواند موثر باشد. در این روش، نخ را به صورت دورانی در اطراف موهای زائد صورت حرکت داده و آنها را حذف می کند که به این روش بند انداختن نیز گفته می شود.

۵. استفاده از دستگاه های بند انداز: دستگاه های بند انداز خانگی دستگاه هایی هستند که برای برداشتن موهای زائد از صورت و بدن استفاده می شوند. این دستگاه ها با استفاده از یک نخ که به دو طرف دستگاه متصل شده است، موهای زائد را از ریشه می کنند. که معمولا در بازار به دو صورت قابل خریداری هستند:

  • بند انداز فنری: بند انداز فنری دارای دو دسته است که در انتهای آن ها دو فنر قرار دارد. برای استفاده از دستگاه، باید دسته ها را با دو دست بگیرید و به آرامی فشار دهید. این کار باعث می شود که فنرها چرخش کنند سپس باید آن را به آرامی در مقابل موهای زائد قرار دهید و سپس دسته ها را رها کنید. این کار باعث می شود که فنر موهای زائد را از ریشه جدا کند.
  • بندانداز برقی: بند انداز برقی دارای یک دسته است که در آن یک موتور قرار دارد. نخ دستگاه در اطراف موتور قرار می گیرد. برای استفاده از دستگاه، باید دسته را با یک دست بگیرید و دکمه روشن/خاموش را فشار دهید. این کار باعث می شود که موتور شروع به چرخش کند و نخ را به سمت بالا بکشند. هنگامی که نخ به سمت بالا کشیده شد، باید آن را به آرامی در مقابل موهای زائد قرار دهید و سپس دکمه روشن/خاموش را رها کنید. این کار باعث می شود که نخ موهای زائد را از ریشه جدا کند.

روش‌های دائمی حذف موهای زائد صورت

۱. استفاده از لیزر های خانگی برای رفع موی زائد صورت: امروزه استفاده از لیزر های خانگی طرفداران خاص خود را پیدا کرده است و این دستگاه ها را می توانید در انواع برند ها با قدرت های مختلف در بازار پیدا کنید. استفاده از لیزرهای خانگی برای حذف موهای زائد صورت مزایا و معایب خاصی دارد. در ادامه به برخی از این مزایا و معایب اشاره خواهم کرد:

مزایای استفاده از لیزر های خانگی

  • راحتی و آسانی لیزر خانگی: استفاده از لیزرهای خانگی راحت‌تر و آسان‌تر از مراجعه به مطب پزشک یا مرکز زیبایی است. شما می‌توانید در زمان و مکان مناسب برای خود، در منزل اقدام به حذف موهای زائد صورت کنید.
  • هزینه کمتر لیزر خانگی: معمولاً لیزرهای خانگی به قیمت کمتری نسبت به جلسات لیزر حرفه‌ای دارند. این به شما امکان می‌دهد تا در درازمدت هزینه‌های حذف موهای زائد را کاهش دهید.
  • حریم خصوصی لیزر خانگی: برخی افراد ترجیح می‌دهند مواردی مانند حذف موهای زائد را در خانه و بدون دخالت دیگران انجام دهند. استفاده از لیزرهای خانگی به شما این امکان را می‌دهد که این فرآیند را به صورت خصوصی و در زمانی که برای شما راحت تر است، انجام دهید.

معایب استفاده از لیزر های خانگی

  • کارایی محدود لیزر های خانگی:  لیزرهای خانگی اغلب قدرت کمتری نسبت به دستگاه‌های حرفه‌ای دارند. به معنا که ممکن است رسیدن به نتیجه مطلوب مدت زمان بیشتری نسبت به جلسات لیزر حرفه‌ای طول بکشد و نتایج نهایی ممکن است کمتر باشند.
  • عدم امکان استفاده لیزر خانگی برای تمام نوع پوست: لیزرهای خانگی برای تمام انواع پوست قابل استفاده نیستند. برخی از لیزرهای خانگی به خصوص برای رنگ پوست تیره‌تر ممکن است کارایی کمتری داشته باشند و حتی بعضی از موارد ممکن است منجر به تحریک پوست یا آسیب های دیگری بشود.
  • خطرهای احتمالی استفاده از لیزر خانگی: هر چند لیزرهای خانگی در اکثر موارد ایمن هستند، اما استفاده نادرست از آنها می‌تواند منجر به مشکلاتی مانند سوختگی، التهاب و تغییر رنگ پوست نیز بشود.

۲: استفاده از روش الکترولیز برای رفع موی زائد صورت: الکترولیز روشی است که در آن از جریان الکتریکی برای از بین بردن فولیکول‌های مو استفاده می‌شود. الکترولیز روشی دائمی برای از بین بردن موهای زائد است، اما ممکن است زمان‌بر و گران باشد.

لیست بهترین آرایشگاه های اصلاح صورت

انتخاب روش مناسب برای رفع موی زائد صورت در خانه

انتخاب روش مناسب برای رفع موهای زائد صورت در خانه به عوامل مختلفی نظیر نوع موها، حساسیت پوست، سطح درد تحملی، و زمان مورد نیاز برای نتایج مطلوب بستگی دارد. در زیر، به چند نکته کلیدی برای انتخاب روش مناسب اشاره می‌کنم:

روش مناسب برای رفع موی زائد صورت در خانه

1. نوع موها: ابتدا باید نوع موهایتان را بشناسید. آیا موها نازک و نرم هستند یا چگال و سخت؟ روش‌های مختلف برای موهای مختلف بهتر کار می‌کنند. مثلاً، شمع‌کشی برای موهای نازک مناسبتر است.

2. حساسیت پوست: اگر پوست صورت حساسیت دارد، روش‌هایی که از مواد شیمیایی استفاده می‌کنند، ممکن است عوارضی داشته باشند. در این صورت، بهتر است از روش‌های طبیعی یا مواد نسبتاً ملایم استفاده کنید.

3. سطح درد تحملی: تحمل درد افراد متفاوت است. روش‌هایی مانند شمع‌کشی و پلاک گریم ممکن است مزه درد داشته باشند. اگر به درد حساسیت دارید، از روش‌های کم دردتری مانند ریش تراش یا کرم‌های حذف مو استفاده کنید.

4. زمان: برخی روش‌ها نیاز به زمان بیشتری برای دستیابی به نتایج مطلوب دارند. اگر به سرعت نیاز دارید، روش‌هایی که نتایج سریع‌تری ارائه می‌دهند، انتخاب کنید.

5. هزینه: هر روش هزینه‌های مختلفی دارد. روش‌های حرفه‌ای مانند لیزر یا الکترولیز اغلب گران‌تر هستند. اگر بودجه محدودی دارید، به هزینه مربوط به هر روش توجه کنید.

6. مشورت با متخصصین: در نهایت، ممکن است برای انتخاب روش مناسب نیاز به مشورت با متخصصین زیبایی یا پوست داشته باشید. آنها می‌توانند بر اساس شرایط خاص شما، به شما راهنمایی کنند.

نتیجه گیری

با در نظر گرفتن عوامل گفته شده، می‌توانید روش مناسبی را برای حذف موهای زائد صورت در خانه انتخاب کنید که به نیازها و ترجیحات شما مناسب باشد. همچنین انتخاب روش مناسب برای حذف موهای زائد صورت، به میزان رشد مو، تعداد موها و حساسیت پوست شما بستگی دارد. بهتر است با پزشک یا متخصص زیبایی مشورت کنید تا بهترین روش برای شما را تعیین کند. اما بعضی از افراد به روش های مختلف حساسیت نشان میدهند که فقط باید با بند اصلاح صورت انجام بدهند اما تسلط به این کار ندارند که باید به آرایش های که خدمات اصلاح صوورت انجام میدهند مراجعه کنند.